KONST / Litografier / Färglitografi 13636169
nr 1363 6169
Al Wagiella
(f. 1939)
Färglitografi, Al Wagiella (f. 1939), komposition med ett ägg. Signerad. Bladets mått: ca 60x44 cm
Al Wagiella, sudanesiskfödd målare och grafiker född 1939.
måndag 30 november 2020
kl 18:38:18